Lazer Epilasyon

Ütüleme Lazer Epilasyon

MULTI-APPLICATION PLATFORM (MAP)

lazer epilasyon eskişehir

Vücuttaki istenmeyen tüylerden, “ütüleme epilasyon” ile cilt yanıkları ve leke oluşmadan kurtulmak mümkün.Kıl follikülü, sık atışlarla yavaş yavaş ısıtılır. Ağrı ve yanık gibi dezavantajlar ortadan kaldırılarak kısa sürede, acısız, konforlu epilasyon seanslarına olanak sağlanır.Ütüleme lazer epilasyon, dört mevsim ve her cilt tipine uygulanabilen bir yöntemdir.Uygulama, sabit noktada ardışık atışlarla değil, lazer başlığının cilt üzerinde “ütü” yapar gibi gezdirilerek yapılmasıyla masaj rahatlığına dönüşür.Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kurtulmak için bir yöntem, “ütüleme lazer” ise gelişen teknolojinin son icatlarından. Bu uygulama, yapılan bölgede masaj etkisi yapar ve aynı zamanda bacak ve koltuk altı tüylerinden kurtulmayı sağlar. Saniyede 10 atış yapabilen teknolojisi ile tüm vücut epilasyonunun da gerçekleştirilebildiği yöntemde, kıl follikülünün yavaş yavaş ısıtılarak ütülenmesi ve atış aralarında hızla soğutulması sağlanır.Lazer teknolojisindeki gelişmeler epilasyon uygulamalarında da yerini aldı. Daha önce sadece kış aylarında ve açık tenlilere uygulanan epilasyon, “ütüleme lazer” tekniği sayesinde dört mevsim, her cilt tonuna uygulanabilir hale geldi. Seanslar ütüleme eylemine benzeyen uygulama sayesinde, konfor içinde ve kısa sürede gerçekleştirilir.Ütüleme lazer epilasyon, bikini bölgesine de uygulama kolaylığı sunar. Vücudun hassas bölgelerindeki uygulamalarda acı daha fazla hissedilir. Acının minimum hissedilmesini sağlayan, cihazın soğuk safir başlığı, hassas bölgelerdeki uygulamada da konfor sağlar. 8.Uygulama aparatında, temasla soğutma sistemi bulunur.Eskiden, ince tüylerden kurtulmak için, iğneli epilasyon, ağda gibi uygulamalar yaptırmak zorunda kalınırdı. Ütüleme epilasyon cihazı, açık renkli ve çok ince tüyleri dahi görüp yok edebilir. Sonuç almak için ortalama 4-6 seans yapılır. Mevcut kılların, ilk seansta yaklaşık yarısı yok olurken, ikinci seansta bu oran % 20’ye düşer. Seanslar, çalışılan bölgeye bağlı olarak değişmekle beraber, genelde 1-2 ay aralıklarla yapılır.530/560/585/640-1200 nm. dalga boyuyla epilasyon yapar. Saniyede 10 seri atış özelliği ile acı ve yanma hissini azaltır. Ütüleme epilasyon teknolojisiyle cilde sıcak taş masajı yapılıyormuş hissiyle beraber hızlı ve konforlu seanslar gerçekleştirilir.

Yüz Bölgesi Lazer Epilasyon

Özellikle kadınlar tarafından çok tercih edilen bir bölgedir. Ancak erkekler de sakal üstü bölgesindeki tüylerden kurtulmak için bu tedaviye ilgi göstermektedir. Son teknoloji lazer cihazları uzun süreli tedavi olanağı sağlamaktadır.

Yüz bölgesi için lazer epilasyon vücudun diğer bölgelerinden ayrı değerlendirilmesi gereken bir bölgedir. Yüzde yer alan tüyler diğer bölgelere nazaran daha ince ve açık renklidir. Dolayısı ile yüz bölgesinde lazer epilasyon işlemi daha uzun bir tedavi süreci gerektirebilir.

Koltuk Altı Lazer Epilasyon

Koltuk altı kılları kadınların estetik anlamda rahatsız oldukları en önemli bölgelerdendir. Bu nedenle en çok lazer epilasyon uygulanan bölgelerden biridir.

Koltuk altı kılları genellikle kalın ve serttir. Kıl yerleşimi de lazer epilasyon için uygundur. Ortalama 4-6 seans aralığında başarılı sonuçlar elde edilebilmekle birlikte kişiye göre değişim göstermektedir.

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon

Bikini bölgesi ve genital bölge daha çok kadınların lazer epilasyon uygulaması yaptırdığı bölgelerdendir. Bu bölgeye olan yoğun talebin nedenleri arasında kişisel ve toplumsal etkenler, batıkların sık gözlenmesi, ağda uygulamasının ağrılı, uygulaması zor bir yöntem olması sayılabilir.

Genital bölgede kıl yapısı genellikle kalın ve yoğun ve koyu renklidir. Bazı kişilerde kıl yapısının özelliği nedeniyle bu bölgede kıl dönmesi sık gözlenebilir ve bu durum sonuçta enfeksiyona yol açabilir. Böyle problemi olan kişilerde lazer epilasyon iyi bir seçenek olabilir. Kıllar ortadan kalktığı için bu problem de ortadan kalkacaktır. Ayrıca genital bölgede kılsızlık, birçok kişinin özel tercihidir.

Bazı Kadınlar bikiniden taşan kıllardan estetik açıdan rahatsız olmaktadır. Lazer epilasyon bu nedenle de tercih sebebi olabilmektedir. Genital bölge lazer epilasyona kıl yapısı ve yerleşimi sebebi ile çok iyi yanıt veren bir bölgelerdendir. Ortalama 6 seans genellikle iyi sonuçlar için yeterli olmakla birlikte kişilere göre seans sayısı değişebilmektedir.

Bacak Bölgesi Lazer Epilasyon

Daha çok kadınların tercih ettiği bir bölgedir. Bacak bölgesinde çoğunlukla genetik sebeplerle çıkan kıllar estetik açıdan çok rahatsız edicidir. Bacak bölgesi lazer epilasyona genellikle iyi yanıt verir. Özellikle alt bacak daha iyi yanıt alınan bir bölgedir.

Klasik yöntemlerin bu kadar geniş bir alana uygulanması zor ve pratik değildir. Klasik yöntemler geçici azalma sağlar. Bu yöntemler uzun dönemde harcanan zaman ve para hesaplanırsa, lazer epilasyondan daha pahalıya gelmektedir. Lazer epilasyon ile iki bacak birden bir seansta yaklaşık 1 ile 2 saatlik bir süreçte taranabilmektedir. Ortalama 5-8 seansta başarılı sonuçlar elde edilebilmekle birlikte kişilere göre seans sayısı değişebilmektedir.

Lazer Epilasyonda Seanslar Ne Kadar Sürer?

Lazer epilasyon yönteminde çok kısa sürelerde, büyük alanlarda çalışma yapılabilir. Her seans uygulama yapılacak bölgenin genişliğine göre farklı sürede tamamlanır. Örneğin, komple bacaklar, sırt gibi büyük alanlar ortalama 2-2,5 saat, koltuk altı, bikini bölgesi, yüz gibi daha küçük bölgeler 10-15 dakika, bıyık, çene gibi küçük bölgeler 2-3 dakika gibi sürelerde taranmaktadır.

Lazer Epilasyonda Neden Birden Fazla Seans Gereklidir?

Vücut kılları anajen, katajen ve telojen olarak adlandırılan üç gelişim evresinde bulunur. Her kıl bu evrelerden, birbirinden bağımsız farklı zamanlarda geçmektedir. Lazer epilasyon ( Lazerli Epilasyon ) sadece anajen (aktif) dönemdeki kılları etkiler. Bu nedenle tek seansta uygulanan bölgedeki tüm kılları yok etmek mümkün olmamaktadır. Tedavi süreci için (1-1,5 yıla yayılmış olarak) vücut bölgelerinde ortalama 5-6 seans; yüzde 7-8 seans denenebilir.

Lazer Epilasyonun Seans Aralıkları Nasıl Olmalıdır?

Seans sıklığı yüz bölgesinde 1-1,5 ay, vücut bölgelerinde 2-2,5 ay’dır. Tedavi ilerledikçe seans aralıkları uzamaktadır. Örneğin üçüncü – dördüncü seanstan sonraki uygulamalara daha seyrek aralıklarla gereksinim duyulmaktadır.

Lazer Epilasyonun Yan Etkisi Var mıdır?

İşlem, hastanın cilt ve kıl tipine uygun enerji değerleri ile yapıldığında lazer epilasyon ( Lazerli Epilasyon ) `un kalıcı yan etkisi yoktur. Uygulama sonrasında kısa süreli olarak, hafif bir kızarıklık, kabarıklık ve yanma görülebilir ki bu da tedaviden sonraki birkaç saat içinde kendiliğinden geçmektedir. Çok hassas ciltlerde kızarıklıklar 2-3 gün devam edebilir.

Lazer Işınının Epilasyon Etkisi Nasıl Oluşur?

İstenmeyen tüylerin lazer ile yok edilmesi yönteminde temel prensip; kıl ve kıl kökünde bulunan, kıla rengini veren melanin pigmenti ile ışığın etkileşimidir. Melanin, üzerine düşen lazer ışınını absorbe eder. Absorbe olan ışın, ısı enerjisine dönüşerek kıl kökünü tahrip eder.

Kalıcı lazer epilasyon ( lazerli Epilasyon ) yöntemi için lazer ışınının cildin derinliklerine nüfuz ederek kıl köküne ulaşması ve ısı enerjisine dönüşerek köke hasar vermesi gerekir. Kıl kökleri, vücudun çeşitli yerlerinde değişmekle birlikte yüzeyin 2-5 mm altındadır. Epilasyon amaçlı geliştirilen cihazlarda, ışının -dalga boyu- cilt altında ulaştığı mesafenin bu sınırlar içinde olması gerekmektedir.

Lazer epilasyon ( Lazerli Epilasyon ) ‘da seçici fototermoliz denen yöntem kullanılarak melanin taşıyan kılı yok etmeye yetecek, ancak çevredeki dokuya zarar vermeyecek ölçüde lazer ışını gönderilmektedir. Bu nedenle güvenli ve etkili bir epilasyon için, cilt rengi; kıl rengi, kalınlığı ve yoğunluğu dikkate alınarak cilde gönderilecek enerji değerini ve gönderilme süresini belirlemek büyük önem taşır.

buz lazer eskişehir

Bir cevap yazın